Polovinu z nich tvořily dětské vkladní knížky a druhou polovinu výherní vkladní knížky. Nízký zájem o dětské vkladní knížky mohl být způsoben i ne příliš atraktivním úročením – 2 % ročně do zůstatku 250 tisíc Kč, nad tuto hranici úročení klesalo na pouhých 0,01 %. Spořitelna sice nabízela i určité bonusy, jako 500 Kč při dosažení věku 12 let dítěte a 1000 Kč při dosažení 18 let, ale zřejmě to nestačilo k udržení zájmu klientů.Výherní vkladní knížky nebyly úročené vůbec a sloužily pouze k účasti ve slosování o 1 milion korun, které probíhá dvakrát ročně1 . května a 1. listopadu.. Podmínkou účasti je minimální vklad 1000 Kč. Se slosováním bude Česká spořitelna pokračovat i nadále.I když Česká spořitelna končí s nabídkou nových vkladních knížek, majitelé stávajících se nemusí obávat o své vklady. Pokud někdo vlastní i desítky let starou vkladní knížku, o své peníze nepřijde. Vkladní knížky se také často nacházejí v pozůstalostech a v takovém případě se stávají součástí dědictví.
Kam dál?
- Poslední splněné přání pro Aničku : Nebude v rodinné hrobce. Felix Slováček prozradil, proč
- Matka zastřelené studentky na filozofické fakultě vyčetla ministru vnitra Vítu Rakušanovi nedostatek empatie : „Necítím z vás úctu a respekt.“
- Premiéra dojemného dokumentu „Janžurka“. Dcera natočila dokument o své matce Ivě Janžurové!
- V léčbě Madlenky bliká naděje. Po dlouhých týdnech nejistoty a obav přichází první pozitivní zprávy. „Mám malou, tajnou radost,“ říká tatínek